Víkendový sumár a pozvánka na nadchádzajúce zápasy

Categories: Baseball,Novinky

Počas uplynulého víkendu nastúpili do súťažných zápasov oba mužské celky a žiaci do 12 rokov.  

Muži A Croatia Open Championship

Po vydarenom výjazde v rámci Croatian Open League pokračovali muži v dobrých výkonoch aj pred domácim publikom. O dve víťazstvá sa najväčšou mierou zapríčinili naši nadhadzovači, ktorí dovoli súperovi skórovať len 4 krát počas celého víkendu. Pri sobotnej výhre 5:3 sa na kopci postupne prestriedali Adam Zacko (6inn), Jaroslav Kosna (2.2inn) a Matej Škerlec (0.1inn). Dominanciu nášho nadhodu podčiarkol Juraj Bartók, ktorý počas nedeľňajšieho duelu odhádzal 8 zmien bez umožneného dobehu. Zápas opäť bez väčších problémov zatvoril Matej Škerlec a mužské áčko si tak po výsledku 7:1 pripísalo 4. výhru do tabuľky základnej časti.

Chalani ďakujú za skvelú atmosféru a už teraz sa tešia na nadchádzajúce zápasy na domácom ihrisku.Muži B Extraliga

Béčko vycestovalo na svoj druhý extraligový zápas do Trnavy, kde nastúpilo proti A tímu Angles. Omladený káder, ktorého primárnou úlohou je zbierať skúsenosti svojho súpera nedokázal potrápiť a po výsledku 11:0 si pripísal druhú prehru v prebiehajúcej sezóne. 


U12 rakúska liga

Ďalší úspešný víkend majú za sebou aj naši žiaci do 12 rokov. V rakúskom Wiener Neustadt po dobrých výkonoch zaknihovali dve víťazstvá. V úvodnom zápase sa nám podarilo zdolať domácich Diving Ducks v pomere 11:10. V druhom zápase sme potvrdili úlohu favorita proti tímu Attnang-Puchheim Firebirds a zvíťazili sme 10:5.

Headcoach Matúš Miko vyzdvihol najmä nadhadzovačov a tímovú hru v útoku. Obzvlášť bol spokojný so situačným pálením.

Okrem skvelej hry nás môže tešiť aj pohľad na priebežnú tabuľku, ktorej aktuálne kraľujeme s bilanciou 6 víťazstiev bez jedinej prehry.


Najbližšie zápasy

Povzbudiť naše tímy na domácich ihriskách budete môcť aj počas tohto týždňa a víkendu. 

Štvrtok 2.5.2024, 18:00, U12 vs Jelka Maceitos

Sobota 4.5.2024, 11:00, Muži A vs Outmen Skalica

Sobota 4.5.2024, 15:00, Muži B vs Akademik Košice

Na cesty sa opäť vydá žiacky tím U12.

Nedeľa 5.5.2024, 11:00 a 13:00, U12 @ Vienna Wanderers


Gratulujeme a držíme palce do ďalších zápasov!

Author: admin