Naše softballistky STRIEBORNÉ v EUROLIGE 2016

Categories: Novinky,Softball

Cez víkend 8. – 9.10.2016 sa uskutočnil posledný turnaj európskej softballovej EUROLEAGUE 2016 v Zagrebe.

V sobotu naše dievčatá dohrávali dva zápasy základnej časti. V týchto zápasoch papierovo nešlo o nič, keďže účasť v play-off sme už mali zabezpečenú.  Prvý zápas sme začali s maďarskými Astros troška pomalšie, keď nám súper hneď v prvom útoku naukladal 6 bodov. Naše baby postupne pridávali bodíky a nakoniec dotiahli zápas k víťazstvu 8:7. Druhý zápas so Žralokmi z Ledeníc začal podobne. Po treťom inningu sme prehrávali 1:7. Kauč Dušky nakaučoval, že v podstate aj keď nejde o nič, bolo by dobré vyhrať. Naše baby ho poslúchli a nakoniec vyhrali 8:7.

Po základnej časti sme skončili na 4. mieste a v play-off sa v nedeľu začína ráno s Metrostars Viedeň. V zápase sme udávali tempo, ale súper nás doťahoval na rozdiel zopár bodov. V zápase sa veľa pálilo a nakoniec sme si víťazstvom 21:11 zabezpečili postup do zápasu o finále, kde už na nás netrpezlivo čakali naše krajanky s Trnavy.

Zápas bol do piateho inningu vyrovnaný. V šiestej zmene naše dievky pridali 5 dobehov. Keďže sme už Pantherkám nedovolili pridať žiaden bod, zápas končí s našou výhrou 15:8 po 6. inningu a máme účasť vo finále.

Finále bol pre nás tretí zápas za sebou s 15 minútovými prestávkami. Naše dievčatá si ho aj tak užívali, a keďže sme už na súpera nemali dosť síl, s úsmevom sme dotiahli zápas k výsledku 4:14 a získavame STRIEBRO.

Ďakujeme rodičom sa povzbudzovanie a odvoz.