Európsky pohár federácií v Moskve

Categories: Baseball,Novinky

Aj vďaka podpore Bratislavského samosprávneho kraja sa naši muži tento rok zúčastnili prestížneho európskeho pohára federácií, ktorý sa organizoval v Moskve, v termíne od 10.6.2019 do 16.6.2019.

 

Federations Cup Qualifier

Hneď po prílete sme sa presunuli na ihrisko. Tréning bol po dlhej ceste náročný ale nevyhnutný nakoľko povrch ihriska bol pre nás netradične tvorený umelou trávou. Okrem povrchu sme boli milo prekvapení infraštruktúrou a zázemím domácej arény. Večer nás čakal technický míting na ktorom sme sa okrem iného dozvedeli že všetky zápasy budú prenášané naživo ako aj na veľkoplošnej obrazovke, umiestnenej v zadnom poli. Všetky informácie pomohli ešte viac namotivovať náš tím ktorý sa už nevedel dočkať prvého zápasu

Pondelok 10.6.2019 15:00  London Mets(GBR) vs Apollo Bratislava 2:4

na prvý zápas sme nastúpili proti pre nás nie veľmi známemu súperovi z Londýna. Po výbornej tímovej hre v obrane a skvelému výkonu na kopci v podaní Mareka Bošanského sme si pripísali dôležitú prvú výhru na turnaji.

Utorok 11.6.2019  11:00 Apollo Bratislava vs Sofia Blues(BUL) 2:4

v tomto zápase sme sa mohli opäť oprieť o skvelý nadhod. Anthony Wyllie odhádzal complete game a ani jeden zo štyroch dobehov súpera nebol umožnený, nakoľko padli všetky po našich chybách v obrane.

 

Streda 12.6.2019 11:00 Apollo Bratislava vs Kaunas County(LTU) 17:2

po utorňajšej prehre sme v zostave spravili menšie zmeny ktoré sa ukázali ako vydarené a súpera z Litvy sme porazili rozdielovým výsledkom už po šiestich inningoch. Na kopci sme sa mohli tento krát spoľahnúť na skúseného Lukáša Žilavého, ktorý súpera nepustil do žiadneho tlaku. Zápas bez problémov uzavrel Jaroslav Kosna.

Štvrtok 13.6.2019 11:00 Silesia Rybnik(POL) vs Apollo Bratislava 18:22

dôležitý zápas v boji o finále nás čakal proti Poľskému majstrovi. Po výbornom úvode a vysokom vedení sme prestriedali väčšiu časť hráčov základnej zostavy čo sa nám takmer stalo osudným. Chlapci nakoniec zabojovali a po bláznivej štvorhodinovej prestrelke sme zaknihovali ďalšiu výhru.

Piatok 14.6.2019 19:00 Apollo Bratislava vs Russtar Moscow(RUS) 7:11

posledný zápas základnej skupiny mal rozhodnúť o účastníkoch sobotňajšieho finále. Pre nás to neznamenalo nič iné ako poraziť zatiaľ neporazený domáci tím. Zápas ktorý bol divákmi, organizátormi a komisármi označený za predčasné finále sme nakoniec prehrali.

Z turnaja si nakoniec odvážame kopu nezabudnuteľných zážitkov a cenu za tretie miesto. Ďakujeme všetkým fanúšikom a BSK za podporu.

Author: admin