Úspešná sezóna 2020

Categories: Baseball,Novinky,Softball

Tak ako celý svet aj tohtoročnú baseballovú a softballovú sezónu poznačila pandémia koronavírusu.Okrem dvojmesačnej nútenej prestávky to pre našich hráčov a hráčky, znamenalo zrušenie väčšiny medzinárodných súťaží a turnajov.

Po uvoľnení opatrení sa začiatkom júna, za sprísnených hygienických podmienok, reštartovala sezóna pre všetky naše kategórie. Do bojov v slovenských súťažiach tak zasiahli oba mužské celky, ženy, juniori, kadeti a žiaci. Z dôvodu neskoršieho štartu sezóny bol kalendár nahustený a hralo sa aj počas letných prázdnin, kedy mávajú naše družstvá obvykle aspoň mesačnú pauzu. Pre neistú situáciu sme sa snažili väčšinu ligových súťaží ukončiť čo najskôr a vyhnúť sa tak prípadným ďalším obmedzeniam.


Mužské Áčko sa tento rok tešilo na cestu za obhajobou interligového titulu a boje v európskych pohároch. Po zrušení všetkých medzinárodných podujatí, mohli zabojovať aspoň v slovenskej extralige. Aj napriek všetkým problémom si udržali koncentráciu a súťaž ovládli bez jedinej prehry. V základnej časti odohrali desať zápasov so skóre 10:0. V semifinále play-off vyradili tím Maceitos Jelka 2:0 na zápasy. Vo finále sa stretli s odvekým rivalom Angels Trnava, kde pokračovali vo výborných výkonoch a po hladkom priebehu súpera zdolali 3:0 na zápasy a získali tak pre náš klub, rekordný siedmi titul v rade a deviaty celkovo. Najužitočnejším hráčom playoff sa stal po skvelých výkonoch na kopci aj na pálke Adam Zacko.

APOLLO COVER


Ženský tím, ako jediný, mohol počas sezóny odohrať časť svojej sezóny v zahraničí. Konkrétne sa dievčatá zúčastnili dvoch turnajov 3. českej ligy, kde si na základe dobrých výkonov vybojovali účasť na finálovom podujatí. Turnaj bol nakoniec kvôli druhej vlne pandémie zrušený a liga sa tak nedohrala.

V slovenskej lige dokázali dievčatá napodobiť mužské Áčko a vo vyrovnanej sérii, hranej na dva víťazné zápasy zdolali tím Trnava Panthers 2:1. Prvé dva finálové zápasy sa odohrali na ihrisku súpera. Vo veľmi kvalitných zápasoch, si pripísal každý tím po jednej výhre a stav série bol 1:1. Rozhodujúci tretí zápas odohrali naše ženy na domácej pôde a naši fanúšikovia videli krásny zápas, ktorý až v dohrávke nastavenej zmeny rozhodla walkoff odpalom Karolína Chladecká. Po ňom už dievčatá mohli oslavovať zisk zaslúženého titulu.

APOLLO COVER-3


Juniori U18 sa vo svojej kategórii prebojovali do play-off, kde si sily zmerali s družstvami Outmen Skalica a Angels Trnava. Po jednej výhre so Skalicou 19:8 a prehre s Angels 6:10, postúpili juniori do finále proti tímu Angels Trnava. Do finálového zápasu nastúpili naši mladíci bez rešpektu a vďaka skvelej hre v obrane aj v útoku nedali súperovi žiadnu šancu. Po poslednej zmene svietil na tabuli výsledok 10:2 a my sme sa tak mohli radovať z ďalšieho titulu pre náš klub v sezóne 2020. Zaslúženým MVP sa stal Matej Rudohradský, ktorý okrem toho, že skvele riadil celú obranu z pozície catchera, pomáhal tímu aj dobrou hrou v útoku.

APOLLO-COVER-U18


 Kadeti U15, tak ako väčšina našich družstiev, mali pre túto sezónu, okrem zápasov v slovenskej lige naplánované aj zápasy v novovznikajúcej dunajskej lige. Dunajská liga je nový projekt pre mládežnícke kategórie, na ktorom spolupracujeme s družstvami z Maďarska a cieľom je priniesť viac kvalitných zápasov pre našich mládežníkov.

Po nie príliš vydarenom play-off  skončili v slovenskej ligovej súťaži na treťom mieste, keď na svojich súperov túto sezónu nestačili.

TEST-2


 Žiaci U12 zabojovali o titul majstra Slovenska ako posledná kategória a v tomto prípade platilo povestné, to najlepšie nakoniec! Naši najmladší dokázali zúročiť dobrú prípravu a vo finálovom turnaji nedali svojim súperom žiadnu šancu. Po výsledkoch 18:6 a 20:0 si z Trnavy odviezli trofej pre víťaza, čo v konečnom účtovaní znamená 4. titul pre náš klub v sezóne 2020. Najužitočnejším hráčom sa stal Riško Jaslovský, ktorý podával skvelé výkony počas celej sezóny.

APOLLO COVER-2


 Sme radi, že aj napriek zložitej situácii, ktorá trápi celý svet, sme boli schopní zasiahnuť do bojov so všetkými družstvami a ďalej tak napredovať. V našom klube pôsobí množstvo talentovaných hráčov a my sa už nevieme dočkať novej sezóny! Pevne veríme, že sa vrátime ku klasickým formátom, v ktorých odohráme ďalšie skvelé zápasy.

 

Martin Brunegraf

Predseda VV BK Apollo

Author: admin